Kliendilood:

Tagasi

E-Profiil: protsesse peab juhtima siiski mõtlev inimene, mitte masin

Masinaehituse ettevõte AS E-Profiil tundis viis aastat tagasi, et ei tule oma infosüsteemide juures enam andmete haldamisega toime, ning hakkas otsima uut tarkvara. Algselt raamatupidamise jaoks valitud Microsoft Dynamics NAV-is oligi esialgu vaid kaks kasutajat, kuid siis tekkis juhtkonnal mõte süsteemist rohkem välja pigistada. Nii lisandusid samm-sammult NAV-i ülesannete hulka ostu-müügi haldamine ja projektijuhtimine, samuti materjalide ning ressursside planeerimine.

Masinaehituse ettevõte AS E-Profiiltundis viis aastat tagasi, et ei tule oma infosüsteemide juures enam andmete haldamisega toime, ning hakkas otsima uut tarkvara. Algselt raamatupidamise jaoks valitud Microsoft Dynamics NAV-is oligi esialgu vaid kaks kasutajat, kuid siis tekkis juhtkonnal mõte süsteemist rohkem välja pigistada. Nii lisandusid samm-sammult NAV-i ülesannete hulka ostu-müügi haldamine ja projektijuhtimine, samuti materjalide ning ressursside planeerimine.

„Tavaliselt arvatakse, et infotehnoloogia lahendab kõik probleemid, kuid seejuures unustatakse ära, et enne peab ettevõtte ikka oma protsessid korda tegema ning alles siis saab neile IT-lahenduse peale ehitada,“ räägib E-Profiili juht Toomas Jõgi.

„Toote mõiste ja vajadus seda kirjeldada sõltub ettevõtte tegevusalast. Sageli kasutatakse selleks spetsiaalset tarkvara. Meie esimeseks sooviks oli NAV-i ja CAD-i programmi SolidWorks liidestamine,“ sõnab ettevõtte esindaja Elle Kuusik.

Andmete ühildamine kahe süsteemi vahel ei toimu automaatselt, vaid selleks, et NAV saaks materjale ja ressursse planeerida, juhib ja jälgib kogu protsessi inimene. „Meie arvates peab nuppe ja protsesse haldama siiski mõtlev inimene – kõike ei tohi lasta masinatel ära teha,“ ütleb Kuusik.

Äri-it-2014-01LõplikTrükki-25Praegu otsib E-Profiil lahendust, kuidas projektijuhimise tarkvara NAV-iga ühildada. „Eks me oleme programme oma käe järgi kohandanud, kuid seni on tulemus veel kohmakas, sest NAV ei võimalda graafilist pilti, mille abil oleks lihtsam ja selgem näiteks projekti plaane hallata. NAV on siiski vaid andmekogu,mis pole mõeldud värviliste piltide kuvamiseks,“ selgitab Kuusik ja lisab, et uuendusi tuleb veelgi, näiteks kvaliteedisüsteemi parandamise ja keevitusprotsessi jälgimise lahendused jms.

Tema sõnul ei pea uued lahendused olema sugugi mitte aastakümneid tagasi loodud ERP ideoloogia arendused, vaid ükskõik millised eri funktsionaalsustega programmid, mis suudaksid omavahel andmeid vahetada. „Eelistame hajutatud süsteemi, mitte ühte suurt tarkvaramonstrumit. Mulle meeldib NAV, sest seda saab lihtsalt ühildada teiste tarkvaradega. Tänapäeval on palju põnevaid avatud koodiga veebilahendusi, mida saab ise edasi arendada ning kõik ei pea olema sugugi ERP-s.“

 Ettevõttest

AS E-Profiil on 1997. aastal asutatud Eesti erakapitalil põhinev ettevõte, mis on spetsialiseerunud nafta- ja gaasitööstuse suurte, raskete ja keeruliste seadmete valmistamisele. Ettevõte tegutseb Tallinnas ligi 15 000 m2 tootmispinnal.

E-Profiilis töötab 240 inimest, sealhulgas üle 60 sertifitseeritud keevitaja, 22 masinaoperaatorit ja 60 inseneri/spetsialisti, kes osalevad projektide kavandamisel, ettevalmistusel ja rakendamisel.

2013. aasta novembris avas ettevõtte Paldiski uue sadama lähedal montaažitööde tehase.

DIGITALISEERIMINE