Kliendilood:

Tagasi

Tech Group: mida vähem sõltub tootmine inimestest, seda kindlam on kliendi teenindamine

Tootmise automatiseerimise seadmete ja tootmisliinide projekteerimise, valmistamise ning järelhooldusega tegelev AS Tech Group näeb hetkel suurt kasvuvõimalust, panustades tugevalt organisatsiooni arendamisse. Tegevjuhi Martin Sutropi sõnul on koroona seejuures kiirendanud automatiseerimislahenduste ja robotite kasutuselevõttu.

Tech Group: mida vähem sõltub tootmine inimestest, seda kindlam on kliendi teenindamine

„Koroona ei jätnud muidugi eelmisel aastal meidki puudutamata, sest paljud ettevõtted peatasid tootmisliinidesse investeerimise. Lisaks pani mõni klient oma tootearendusprojekti ootele. Aga usume sellest hoolimata, et tulevik on võimalusterohke. Koroona on kiirendanud automatiseerimislahenduste ja robotite kasutuselevõttu: mida vähem sõltub tootmine inimestest, seda kindlam on klientide teenindamine. Ja seda nii järgmiste koroonalainete kui uute võimalike pandeemiate ajal,” ütleb Sutrop.

Ta lisab, et Tech Groupi meeskond näeb võimalusi ka masinaehituse äris, kuna koroona tõttu on paljud ettevõtted hakanud mõtlema sellele, kuidas ja kellega oma tooteid välja arendada ning kus neid valmistada. „Meil käib praegu mitu koostööprojekti, mis lubavad lähiajaks korralikku kasvu. Automatiseerimine ja robotiseerimine hoogustuvad, sest selline on tööstuse üldine trend. Näeme palju kasvuvõimalusi ja oleme seetõttu korralikult panustanud ka organisatsiooni arendamisesse. Oleme seni tegelikult võtnud väga väikese osa sellest turust, mida võiksime võtta. Tahame pakkuda aina keerulisemat toodet ja teenust, arendada kompetentsust ja koolitada töötajaid – ainult nii saame konkurentidest sammu võrra ees olla.”

Aastate jooksul on Tech Group juba palju kasvanud ning järgmisel aastal plaanitakse tõsta tootmisvõimsust ja avada uus tehas. Konkurentsivõime suurendamiseks pööratakse suuremat tähelepanu digiarengule ja ERP-l on selles väga tähtis osa.

„Kõige aktuaalsemad proovikivid on seotud tarneahelatega. Meie loodavad nutikad masinad ja tootmisliinid koosnevad üldjuhul tuhandetest unikaalsetest komponentidest ning praegu on probleem, kuidas kõik need osad õigeaegselt kätte saada. Tarneajad ja -tingimused, millega harjunud olime, on viimase poole aasta jooksul kardinaalselt muutunud. See omakorda aga nõuab meeskonnalt suurt pingutust, sest kliendid peavad oma masinad ja liinid ju siiski lubatud ajaks kätte saama. Selleks et pidevalt muutuvas olukorras mõistlikke juhtimisotsuseid vastu võtta, on tänapäevane ERP-süsteem hädavajalik,” selgitab tegevjuht.

Mida aasta edasi, seda ladusamalt tarkvara versiooniuuendused lähevad

BCS Iteraga seob Tech Groupi väga pikaajaline koostöö: esimene ERP-süsteem sai juurutatud koostöös juba 15 aastat tagasi. „Oleme saanud pidevalt vajalikku tuge ja selle aja sisse on jäänud ka mõned versioonivahetused. Seni on koostöö kulgenud sujuvalt, nii et ma pole näinud vajadust mõne teise teenusepakkuja järele,” räägib Sutrop. „Versioonivahetuste kohta võiks öelda, et mida aasta edasi, seda ladusamalt need lähevad. Peamiselt on see kindlasti tänu tarkvara enda arengule, mis lubab neid märksa valutumalt läbi viia. Kui esimesed vahetused enam kui kümme aastat tagasi olid võrreldavad uue tarkvara juurutamisega, siis nüüd on seis hoopis teine.”

Tech Group tegi esialgse valiku toona Navisioni nime kandnud lahenduse kasuks rohkem kui 15 aastat tagasi. Selle aja jooksul on ärivajadused muutunud ja seetõttu on tegelikult mitu korda kaalutud ka alternatiivseid tarkvaralahendusi. Siiski on alati jõutud järeldusele, et NAV on kõige sobilikum. Peamine mõjutaja nende otsustuste juures on olnud selle seadistamisvõimalused, mis vastavad täpselt Tech Groupi vajadustele.

Uute lahenduste sisseseadmine mõjub ikka inimestele erinevalt. „Kuna meil on päris palju töötajaid, siis on loomulikult ka mitmesuguseid reaktsioone: mõnele meeldib vana sissejuurdunud viis, teine tervitab rõõmuga just uusi võimalusi. Juurutus- või versioonivahetusprojekti juures mängib kindlasti suurt rolli see, kuidas majas lahendus vastu võetakse. Kui ettevalmistused on sujunud eeskujulikult, mis tähendab, et enne live’i minekut on korraldatud piisavalt teste ja koolitatud kasutajaid, on vastuvõtt kindlasti tunduvalt sujuvam,” kõneleb Sutrop. „Lõpuks toimuvad versioonivahetused ikka selleks, et protsesse lihtsamaks teha ning laiendada toimingute automatiseeritust. Kui projekt on professionaalselt läbi viidud ning kasutajad näevad reaalset kasutegurit, on meelestatus ka positiivne.”

Peamine ootus seoses uue versiooniga on see, et töötajad saaksid teha rohkem tarka tööd ja vähem klikke ERP-s. Lisaks on muidugi uuel versioonil teatud funktsionaalsused, mida eelmises versioonis polnud. Peale selle sobis Tech Groupi meeskonnale ka varasemast suurem integreeritus teiste Microsofti toodetega.

Vabadus teha seda tööd, mis toob sära silma

Augusti alguses alustas Tech Groupis tööd ettevõtte 100. töötaja. „Värbame praegugi pidevalt innukaid spetsialiste juurde nii mehhaanika, elektri, automaatika kui ka tarkvara vallas,” ütleb Sutrop ja lisab, et töötajate areng on juhtkonna jaoks hästi oluline. „Innustame neid edasi püüdlema ja pakume arenemiseks mitmeid võimalusi. Soovime pakkuda inimestele vabadust teha just neid asju, mida nad tegelikult teha tahavad. Loome tehastele nutikad automaatikalahendusi ja aitame ettevõtetel uusi tarku masinaid turule tuua. Lisaks on meil töötingimused väga paindlikud, tööaeg lepitakse kokku meeskondades ja tööpäev võib alata näiteks vahemikus 5.30–9.00.“

Tech Group tegelebki peamiselt kahe valdkonnaga: tootmise automatiseerimise ja masinaehitusega. Tootmisettevõtetele pakutakse „võtmed-kätte” automatiseerimis- ning robotiseerimislahendusi. Klientideks on suurkorporatsioonid, kellel on pikk automatiseerimiskogemus ja kes teavad täpselt, mida nad vajavad, aga samas ka need ettevõtteid, kellel veel automatiseerimiskogemus puudub. Tech Groupi insenerid pakuvad nii täislahendusi kui ka ühtlasi järelhooldust ja tuge. Masinaehituse puhul aidatakse maailma tipus olevatel tehnoloogia-ja masinaehitusettevõtetel arendada ja valmistada uusi tooteid. 95% ettevõtte toodangust läheb ekspordiks, mille põhiturgudeks on Soome ja Saksamaa.

Tech Groupi suurem visioon on teha masinaehitus ja automatiseerimine kõigile kasulikuks ja kasumlikuks, et kliendid saaksid tegeleda sellega, mis loob neile tegelikult väärtust.

BCS Itera pikaajaline klient juurutas uusima Microsoft Dynamics 365 Business Central majandustarkvara, mis katab kogu tarneahelat. Lisaks finantsile, ostule, müügile ja laole kasutatakse ka projektitootmiseks tootmismoodulit ning palgaarvestuseks lahenduse moodulit Palk365. Tootmises on ärikriitilised protsessid tootmise ja ostuplaneerimine.

DIGITALISEERIMINE