Kliendilood:

Tagasi

Estonian Air: korraliku andmeanalüüsita lendaksime pimesi


Eesti lennufirma Estonian Air juhib oma tegevust ERP tarkvaralahenduse ning analüüsiprogrammi Tableau abil. Kuidas need tööriistad võimaldavad meedia pideva tähelepanu all oleval ettevõttel kiireid otsuseid ning parimaid analüütilisi lahendusi leida, räägib
Estonian Airi finantsjuht Wade Stokes.

Estonian Air on väga keerulise IT-taristuga ettevõte. Kommertslennufirmana kasutame oma piletite müügiks üht maailmas enim levinud broneerimissüsteemi, kuid meil on ka oma internetipõhine broneerimissüsteem, mis aitab kaasa otselendude müügile.

Niisiis kasutame mitut programmi, mille andmeid peab saama mugavalt ühendada, et analüüsida tarkvara kaudu ning samuti väljaspool meie süsteemi müüdavaid pileteid. Oluline on, et need andmed oleksid vaadeldavad nii koos kui ka eraldi. Samuti on meil tarvis raamatupidamistarkvara abil jälgida oma lennupargi ja meeskondade numbreid ehk kogu finants- ja tegevusstatistikat – kõige selle juures aitavadki analüütilised töövahendid meil vajalikke andmeid teistest eraldada.

Väga tähtis on meie töös mõista, miks mingi asi toimub – selles aitab meid meie tugev IT-osakond, kes suudab luua süsteemide vahele ühendusi ning uusi andmebaase, fokusseerides tähelepanu konkreetsetele valdkondadele. Lisaks sellele on meie analüütikutel tõesti suured kogemused lennunduse alal ning see aitab neil koostöös IT-ga suurepäraselt põhjendada muudatusi trendides ning leida lahendusi.

Ausalt öeldes ei suudaks me ERP-ta ühtegi otsust teha! Meie hinnaotsused on tänu analüütilisele tarkvarale kiired ja õiged. Kui meil poleks ligipääsu andmetele, peaksime lendama pimesi, millelegi toetumata. Parim näide on siinkohal 2012. aasta aprill, kui laiendasime tunduvalt oma võrku ning otsustasime 2012. aasta suvel keskenduda transiitlendudele. Kui uus süsteem aprillis paika sai, hakkasime kohe saama esimest tagasisidet oma strateegia kohta. Ilma nende andmete ja monitooringuta oleksime tõenäoliselt rõhunud rohkem transiitlendudele, mis oligi meie eesmärk, jättes samas uued liinid seetõttu madalseisu. Nüüd aga saime kiirelt kohe reageerida.

Tableau tarkvara kasutame oma andmebaaside ja algsüsteemide analüüsimiseks ning visualiseerimiseks. Tableau on parim ja kiireim andmete võrdluseks ning anaüüsiks loodud tarkvara, mida seni kasutanud olen. Kombineerides selle kiiruse ning meie ettevõte parimad praktikad, tekitab see kokku võitmatu kombinatsiooni. Ausõna – ma ei tahaks enam kunagi töötada Tableauta ei finantsi ega analüüsi poolel.

Estonian Air
Estonian Air loodi 1. detsembril 1991 ning alates 1992 on ettevõte IATA (The International Air Transport Association) liige. Lennufirma omanikud on Eesti riik ja SAS Grupp, ettevõttes töötab ligikaudu 200 inimest.
Ettevõtte osutatavad lennutranspordi teenused on reisijavedu rahvusvahelistel regulaarlendudel ja tellimuslendudel ning kaubavedu. Estonian Airil on ka ühisettevõte Eesti Aviokütuse Teenuste AS (osalus 51%), mis pakub Tallinna lennujaamas lennukite kütusega tankimise teenust.
Estonian Air teostab lende seitsme lennukiga. Ettevõtet esindavad Eestis ja aasta ringi opereeritavate liinide sihtkohamaades koostööpartnerid.

 

DIGITALISEERIMINE