Chat

Lahendused:

Tagasi

Jaemüügi juhtimine

Dynamics NAV jaekaubanduse terviklahendus LS Retail sisaldab kogu funktsionaalsust, mis on vajalik jaekaubanduse ärile alates kassast ja kaupluse juhtimisest kuni peakontori raamatupidamiseni. See on töökindel ja paindlik, võimaldades programmi konfiguratsiooni seadistada vastavalt ettevõtte vajadustele.

 

jae

KASSA – kauba müük kauplustes

Jaemüügiga tegelevatele ettevõtetele on olulise tähtsusega, et kassa oleks usaldusväärne ja töökindel, sõltumata ülejäänud süsteemi tehnilisest korrasolekust. LS Retail omab sisseehitatud andmevahetuse funktsionaalsust, mis võimaldab kassadel töötada offline-s, replikeerides andmeid automaatselt kassade ja peakontori andmebaaside vahel.

Kasud

 • Kassaprogrammiga töötamine on kiire ja vigade tekkimise võimalus on väike, sest kassaliides on lihtne, kergesti õpitav ja kasutajasõbralik.
 • Kliendilojaalsus kasvabläbi kiire ja professionaalse teeninduse. Klienditeenindaja näeb kliendi ajalugu, eelistusi ja võimalusi.
 • Andmete haldamine on efektiivne, kuna andmed sisestatakse ja muudetakse tsentraalselt ning puudub vajadus teha dubleerivaid andmesisestusi kauplustes.
 • Süsteemi töökindlus suureneb, sest off-line režiimis töötades ei sõltu kassaterminali töö serveri ja arvutivõrgu korrasolekust.
 • Andmete kättesaamise operatiivsus paraneb, kuna vajalikud andmed müükide ja laojääkide kohta on saadaval reaalajas. Kaupluses on võimalik vaadata ka teiste kaupluste ja kesklao laojääke.
 • Kiireneb finantsaruannete koostamine, kuna kanded pearaamatusse tehakse automaatselt.
 • Vähendab haldus-, administreerimise- ja koolituskulusid, sest puudub vajadus integreerida ja hallata erinevaid programme kuna kassaterminal on täielikult integreeritud ülejäänud ERP süsteemiga.

KLIENDI LOJAALSUS

Teine oluline funktsionaalsus on kliendilojaalsus ehk kassas saab jälgida kliendiajalugu, kehtivaid boonuseid ja eelistusi – kogu kliendiprogramm on koondatud ühte kohta ning müügi hetkel kättesaadav.

PLANEERIMINE

Jaekaubanduslahendus Dynamics NAV LS Retail võimaldab ettevõttel oma kõikidele kaupadele kaupluste lõikes defineerida planeerimisel aluseks võetavaid mõõdikuid. See tähendab, et varude planeerimisel on võimalik rakendada erinevaid tingimusi – keskmised müügid, seotud tooterühma või kategooria planeeritud kogused ning isegi 1:1 vastavalt müüdud kogusele.

VARUDE TÄIENDAMINE

Kui varude täiendamine toimib ettevõttes laitmatult, ei jää üles korjamata ükski müügivõimalus – samuti on juba ostu tegemise hetkel on kogu vajalik info varude täiendamise tingimuste kohta ühel vormil olemas. See tagab, et kliendi jaoks on otsitav kaup alati letil vajalikus koguses olemas. LS Retaili varude täiendamise lahendus tagab ettevõttele väiksemad ülejäägid (riknenud kaup), rahulolevad kliendid, laopinna optimaalne kasutus ning ka reeglite järgi tööülesandeid täitvad töötajad.

KAUPADE JAOTAMINE

Kaubandusettevõttel on LS Retaili abil võimalik korraldada kaupade liikumine nii läbi kesklao, koos jaotamisega, kui ka otse kauplustesse. Kui kaup ostetakse kesklattu, siis on võimalik arvestada kauplustesse jaotamisel ka nende spetsiifilisi vajadusi.

ERITELLIMUSED

Jaekaubanduse eritellimuste lahenduse funktsionaalsus võimaldab ettevõtte klientidele vormistada tellimusi erineva konfiguratsiooniga toodetele. Eritellimuse saab vormistada kassas või peakontoris ning selle tulemuseks on müügitellimus. Tellimuse vormistamisel saab registreerida ka ettemaksu ning määratakse, kus klient kauba kätte saab – kas postiga või tuleb ise kauplusesse järele. Tellimuse koostamisel saab määrata ka lisatasud (nt kohaletoimetamise tasu).

“Cross-Selling” ehk RISTMÜÜK

Jaekaubanduslahenduse „Cross-Selling“ funktsionaalsus võimaldab hõlbsalt müüki edendada, sest kassiirid ei unusta tänu automaatsetele teavitustele kliendile relevantseid kampaaniatooteid juurde pakkumast.

ABC analüüs

Jaekaubanduslahenduses sisaldab ka kaubapõhise ABC analüüsi funktsionaalsust:

 • ABC analüüs netomüügi põhjal;
 • ABC analüüs müügikasumi põhjal.

ABC analüüsiks kasutakse aruannet, kus kuvatakse ja grupeeritakse kaubad tunnuste lõikes. Kaubakaardil olevaid ABC analüüsi tunnused ei ole ainult informatiivsed – neid saab lisaks kasutada filtritena erinevate aruannete võtmisel ja kaubapõhiste tegevuste käivitamisel.

 Otsesed kasud Dynamics NAV LS Retaili kaubanduslahendusest:

 • ajakulu vähenemine;
 • ülekulude vähenemine;
 • effektiivsuse kasv;
 • optimaalsem laopinna kasutus;
 • rahulolevad kliendid;
 • teostatud müügid